ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9996629
*
nr 999 6629
Spegel
3-delad, teak, 1950-tal, höjd: 42 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 18:14:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 11:13:52
1
150 kr
7/12 13:58:06
2
200 kr
7/12 17:23:20
1
250 kr
7/12 18:05:23
3
400 kr
7/12 18:08:13
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 999 6629
Spegel
3-delad, teak, 1950-tal, höjd: 42 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 11:13:52 | 1 | 150 kr |
7/12 13:58:06 | 2 | 200 kr |
7/12 17:23:20 | 1 | 250 kr |
7/12 18:05:23 | 3 | 400 kr |
7/12 18:08:13 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32